Parkovanie autobusov MHD

Hneď na začiatku je potrebné povedať, že rozumiem dôležitosti a významu MHD Košice pre sídlisko Ťahanovce.

Problém na ktorý chcem upozorniť je v správaní sa vodičov pri parkovaní autobusov na tomto sídlisku. Nebudem rozoberať správanie sa vodičov pri výjazde zo zastávky Madridská keď sa vy chystáte odbočiť doprava smerom na Viedenskú, to by bolo na ďalší článok. V tomto článku chcem otvoriť diskusiu o parkovaní a upozorniť na miesta, ktoré sú na tento účel s obľubou používané aj keď pri tom vytvárajú samotní "vodiči z povolania" nebezpečné situácie.

Vybral som 3 miesta na ktorých by určite autobusy parkovať podľa môjho názoru nemali:

 

Prvým takým miestom je koniec štvorprúdovky pri zastávke Madridská.

Vodič z povolania by mal vedieť, že jednak takto pred prechodom zastaviť nemôže a samozrejme mal by aj predvídať, že týmto parkovaním  výraba nebezpečnú situáciu pre vodičov, ktorý nemajú šancu vidieť chodcov prechádzajúcich cez prechod skôr ako sa nevynoria spoza autobusu. Hlavne v tomto počasi kde sa môže stať nešťastie aj pri nižších rýchlostiach je to nebezpečné.

 

Druhým miestom je križovatka Americká trieda - Európska trieda.

Parkovanie v tomto úseku už bolo spomínané aj na sociánych sieťach. Odstavením autobusu v tomto mieste hlavne v špičke zbytočne spomaľuje prechod týmto úsekom. Vodiči idúci od Madridskej nemajú ako uvoľniť ľavý jazdný pruh čím sa zbierajú auta v pripájacom a celá funkčnosť zmyslu dvojprúdovky je narušená. Naviac to vytvára kolízne situácie. 

 

Tretie miesto je pripájací pruh od Metra

Ak na tomto mieste odparkuje vodič autobus zabudnite na plynulý prechod z pripájacieho pruhu. V tomto zimnom a zasneženom počasí Vám to bude trvať o čosi dlhšie pretože pripájací pruh nie je ošetrovaný tak ako hlavná cesta a v prípade odstaveného autobusu musíte počkať kým prejdu autá, ktoré sú aj podstatne ďalej pretože vaše auto v kaši ktorá bola na tomto úseku aj dnes sa nerozbehne plynuke.  

 

9.1.2019  l  111krat

Pridať komentár

Bezpečnostný kód
Obnoviť

Najnovšie pridané

21. november 2018

Váš príspevok bude anonymý! Zadajte stručny názov príspevku a obsah. Obe polia sú povinné!

Zadajte stručný názov príspevku
Prosím napíšte obsah príspevku!
 
Priestor pre Vaše podnety, návrhy, kritiku a pod.. Pokiaľ chcete pridať príspevok kliknite na "Napísať do čiernej skrinky". Príspevok je možné poslať iba anonymne. Potrebné je vyplniť iba názov a obsah Vášho príspevku.
 

Spolupráca

 

Ponúkame priestor pre spoluprácu všade tam kde to má logiku a zmysel. Stačí nám napísať cez formulár kliknutím na tlačítko "Napísať správu".

Kontakty

Sídliskotahanovce.sk

Tel.: +421 950 720 554
 

Napíšte nám správu. Kontaktné údaje zadávajte iba v prípade, že od nás požadujete odpoveď.

Prosím zadajte Vaše meno
Prosím zadajte telefónne číslo
Prosím zadajte Vašu emailovú adresu Emailová adresa je neplatná!
Prosím napíšte správu!
Copyright © 2018 Sidliskotahanovce.sk. Všetky práva vyhradené. Created by Joomdev and Virtualnekosice.sk.